• Новини
  • Вже друге столичне ОСББ отримало можливість утеплитися за європейською програмою IQ energy
Вже друге столичне ОСББ отримало можливість утеплитися за європейською програмою IQ energy
Дата публікації:
9 жовтня 2018 р.

Київське об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Авіатор – 17» отримало можливість утеплити власний будинок в рамках програми фінансування енергоефективності житла Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) IQ energy. ОСББ отримало кредит у розмірі майже 1,7 млн. грн. в ОТП Банку на утеплення з компенсацією у розмірі 40% від суми кредиту від європейських донорів.

В рамках цього енергоефективного проекту буде проведено утеплення фасаду в багатоквартирному будинку, розташованому у Святошинському районі Києва (вул. Ірпінська, 63-А).

 «На відміну від «клаптикового» утеплення квартир в багатоквартирних будинках, яке заборонено на законодавчому рівні, повноцінне утеплення фасадів є надзвичайно ефективним та довговічним інструментом збереження тепла в усьому будинку. Це європейський підхід до термомодернізації, який, завдяки компенсації від донорів програми наразі є доступним для українських ОСББ. Запрошуємо їх до участі у програмі», — каже керівник програми IQ energy Оксана Булгакова.

Інженери IQ energy нагадують, що при індивідуальному  утепленні стін в багатоквартирних будинках нерідко виникають проблеми з «містками холоду», якими є плити перекриття і стіни квартири. Відповідно, по периметру квартири може спостерігатися промерзання, яке, за рахунок різниці температур по основній стіні і в кутах, може призвести до появи грибка, псування внутрішнього оздоблення приміщення і т.д. Тому експерти радять утеплювати фасад повністю.

На сайті програми IQ energy розташований каталог з  майже 7000 енергоефективних товарів і технологій, які можна придбати та впровадити в рамках програми. За запитом представників ОСББ інженерами програми можуть бути  розглянуті і відсутні в каталозі енергоефективні рішення в рамках наявних категорій.

 

Розмір компенсації для ОСББ по програмі IQ energy складає 40% від суми кредиту/інвестицій. Компенсація поширюється не тільки на основну категорію, але й на послуги монтажу, а також супутні матеріали, за умови їх придбання в кредит у банку-партнера програми IQ energy. Компенсацію виплачують у євро на банківський рахунок позичальника в банку, у якому було отримано кредит.

Представники ОСББ, які хочуть провести модернізацію багатоквартирного житла в рамках програми, можуть звертатися до програми за електронною адресою osbb@iqenergy.org.ua.

 

Умови надання кредитів в ОТП Банку за програмою IQ energy для ОСББ:

• Строк кредитування — до 5 років.

• Сума кредиту — від 200 тис. грн. до 2 млн. грн.

• Комісія одноразова — 1,25%.

• Річна процентна ставка за користування кредитом — 17,5%.

• Компенсації за програмою IQ energy — 40%

• Комісія щомісячна — відсутня.

• Дострокове погашення кредиту без комісій.

• Валюта кредитування — гривня.

 

Програма IQ energy («Ай-Кью енерджі») розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), фінансується Партнерством Е5Р, де Європейський Союз надає найбільший внесок, за підтримки Швеції. Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла — 15 мільйонів євро. Метою програми є підвищення енергоефективності українського житлового сектора. Гаряча лінія IQ energy: 0-800-505-717.

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОТП БАНК» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектору України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально відповідальної, надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.
В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал» та ТОВ «ОТП Лізинг».
Слідкуйте за новинами Банку в соціальних мережах FacebookTwitter і YouTube.