• Новини
  • Вже третє українське ОСББ скористалося програмою енергоефективності житла IQ energy
Вже третє українське ОСББ скористалося програмою енергоефективності житла IQ energy
Дата публікації:
2 листопада 2018 р.

В рамках програми фінансування енергоефективності житла Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) IQ energy в Україні стартував третій проект з термомодернізації ОСББ.  

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Перемога 146» — вже третє ОСББ в Україні, члени якого вирішили скористатись програмою IQ energy. Будинок розташований у Святошинському районі м. Києва.

В рамках проекту в будинку буде встановлено багатофункціональний лічильник тепла і охолодження Kamstrup Multical 602. 

«Встановлення загальнобудинкового лічильника тепла – це перший крок для будь-якого будинку на шляху до економії теплової енергії. Він дозволяє не лише контролювати поточні видатки, але й оцінювати ефективність впровадження подальших заходів з термомодернізації житла. Варто зазначити, що окрім консультацій з питань оформлення документів для участі у програмі та підбору обладнання, інженери IQ energy також надають ОСББ безкоштовні послуги з технічного супроводу реалізації проекту», — каже керівник програми IQ energy Оксана Булгакова.  

Нагадаємо, що програма IQ energy вже більше двох років працює в Україні і надає можливість фізичним особам зробити своє житло енергоефективним та отримати компенсацію від європейських донорів. А з квітня 2018 року й українські ОСББ мають можливість взяти участь у програмі. Програма IQ energy підтримується стимулюючим грантом на загальну суму 15 мільйонів євро, наданим Фондом Східноєвропейське партнерство з питань енергоефективності та екології (E5P), до якого найбільший внесок зробив Європейський Союз,  а також грантом на надання технічної допомоги для реалізації програми, наданим Фондом E5P  та Урядом  Швеції в рівних частках.

Розмір компенсації для ОСББ по програмі IQ energy складає 40% від суми кредиту/інвестицій. Компенсація поширюється не тільки на основну категорію, але й на послуги монтажу, а також супутні матеріали, за умови їх придбання в кредит у банку-партнера програми IQ energy. Компенсацію виплачують у євро на банківський рахунок позичальника в банку, у якому було отримано кредит.

На сайті програми IQ energy розташований каталог з  майже 7000 енергоефективних товарів і технологій, які можна придбати та впровадити в рамках програми. За запитом представників ОСББ інженерами програми можуть бути  розглянуті і відсутні в каталозі енергоефективні рішення в рамках наявних категорій.

Кредитний продукт для ОСББ, спрямований на фінансування широкого спектру енергоефективних заходів, розроблений одним із партнерів програми IQ energy – ОТП Банком.

Представники ОСББ, які хочуть провести модернізацію багатоквартирного житла в рамках програми, можуть звертатися до програми за електронною адресою osbb@iqenergy.org.ua.