• Новини
  • В Україні видано перший кредит на утеплення ОСББ за європейською програмою IQ energy
В Україні видано перший кредит на утеплення ОСББ за європейською програмою IQ energy
Дата публікації:
5 вересня 2018 р.

В рамках програми фінансування енергоефективності житла Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) IQ energy перше об'єднання співвласників багатоквартирного будинку київське ОСББ «Котельникова-31» отримало кредит у розмірі 467 тис. грн. в ОТП Банку на утеплення. За умовами програми, ОСББ отримує компенсацію у розмірі 40% від суми кредиту від європейських донорів.

В рамках проекту буде замінено 66 старих вікон та дверей в будинку, розташованому у Святошинському районі української столиці на нові енергозберігаючі.

«Програма IQ energy вже більше двох років працює в Україні і надає можливість фізичним особам зробити їх житло енергоефективним. Однак ми розуміємо, що без централізованого утеплення багатоквартирних будинків вирішити проблему енергоефективності житла в Україні не можливо. Перший проект IQ energy з ОСББ підвищує енергозбереження в будинку, зменшує викиди СО2, а також підвищує комфорт мешканців та вартість їх житла. Запрошуємо й інші ОСББ долучитися до програми», — каже керівник програми IQ energy Оксана Булгакова.

Кредитний продукт для ОСББ, спрямований на фінансування широкого спектру енергоефективних заходів, розроблений одним із партнерів програми IQ energy – ОТП Банком. «В рамках співпраці з ЄБРР ОТП Банк надає можливість українським ОСББ зробити теплоізоляцію стін, дахів та підлог; провести модернізацію систем теплопостачання; встановити лічильники тепла, індивідуальні теплові пункти та багатьох інших заходів» – відзначив Володимир Мудрий, член правління АТ «ОТП Банк», який очолює роздрібний бізнес.

На сайті програми IQ energy розташований каталог з  майже 7000 енергоефективних товарів і технологій, які можна придбати та впровадити в рамках програми. За запитом представників ОСББ інженерами програми можуть бути  розглянуті і відсутні в каталозі енергоефективні рішення в рамках наявних категорій.

Голова правління ОСББ «Котельникова-31» Микола Костюк: «Лад і тепло у багатоквартирному будинку – це відповідальність, у першу чергу, його мешканців. Ми не чекаємо, коли хтось прийде і вирішить всі наші проблеми, а шукаємо можливості зробити це самостійно. Раді першими в країні скористатися можливістю, наданою донорами, зробити свій будинок теплішим, комфортнішим та екологічнішим».

Розмір компенсації для ОСББ по програмі IQ energy складає 40% від суми кредиту/інвестицій. Компенсація поширюється не тільки на основну категорію, але й на послуги монтажу, а також супутні матеріали, за умови їх придбання в кредит у банку-партнера програми IQ energy. Компенсацію виплачують у євро на банківський рахунок позичальника в банку, у якому було отримано кредит.

Представники ОСББ, які хочуть провести модернізацію багатоквартирного житла в рамках програми, можуть звертатися до програми за електронною адресою osbb@iqenergy.org.ua.

Умови надання кредитів в ОТП Банку за програмою IQ energy для ОСББ:

• Строк кредитування — до 5 років.

• Сума кредиту — від 200 тис. грн. до 2 млн. грн.

• Комісія одноразова — 1,25%.

• Річна процентна ставка за користування кредитом — 17,5%.

• Компенсації за програмою IQ energy — 40%

• Комісія щомісячна — відсутня.

• Дострокове погашення кредиту без комісій.

• Валюта кредитування — гривня.

 

Програма IQ energy («Ай-Кью енерджі») розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), фінансується Партнерством Е5Р, де Європейський Союз надає найбільший внесок, за підтримки Швеції. Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла — 15 мільйонів євро. Метою програми є підвищення енергоефективності українського житлового сектора. Гаряча лінія IQ energy: 0-800-505-717.

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОТП БАНК» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектору України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально відповідальної, надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.
В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал» та ТОВ «ОТП Лізинг».
Слідкуйте за новинами Банку в соціальних мережах Facebook, Twitter і YouTube.