• Новини
  • ОСББ у м. Дніпро починає модернізацію системи опалення з компенсацію 40% від програми ЄБРР IQ energy
ОСББ у м. Дніпро починає модернізацію системи опалення з компенсацію 40% від програми ЄБРР IQ energy
Дата публікації:
12 лютого 2019 р.

В рамках програми фінансування енергоефективності житла Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) IQ energy в Україні стартував проект з модернізації системи опалення багатоквартирного будинку з ОСББ у м. Дніпро.

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «СВ-1» – перше ОСББ міста Дніпра, співвласники якого вирішили скористатися програмою IQ energy. Десятиповерховий будинок ОСББ «СВ-1», в якому мешкають більше 100 осіб, розташований у Центральному районі м. Дніпра. Кредитний продукт для ОСББ, спрямований на фінансування широкого спектру енергоефективних заходів, був розроблений одним із партнерів програми IQ energy – ОТП Банком.

В рамках проекту в будинку буде проведено модернізацію дахової котельні завдяки встановленню каскаду сучасних газових котлів Buderus Logamax plus GB162-100 V2. Загальна вартість модернізації – більше  2 млн грн. За умови виконання правил програми 40% від цієї суми буде компенсовано європейськими донорами.

«Для IQ energy цей проект є надзвичайно важливим. Це перший випадок придбання товарів з категорії «Котли» з боку ОСББ. Товари саме з цієї категорії найбільше впливають на зменшення викидів СО2 у житловому секторі», – повідомляє керівник програми IQ energy Оксана Булгакова.

«Logamax plus GB162 – це компактний конденсаційний котел, який має високу теплопродуктивність завдяки додатковому використанню енергії відпрацьованих газів. Таке рішення стає все більш популярним не тільки в промисловості, а і при будівництві котелень в цивільному будівництві завдяки енергоефективній технології. А завдяки програмі IQ energy тепер співвласники житлових багатоквартирних будинків можуть скористатися найсучаснішими технологіями для зменшення рахунків за тепло», – каже керівник відділу маркетингу Bosch/Buderus в Україні Олександр Мурзін.

Нагадаємо, що програма IQ energy вже більше двох років працює в Україні і надає можливість фізичним особам зробити своє житло енергоефективним та отримати компенсацію від європейських донорів. А з квітня 2018 року й українські ОСББ мають можливість взяти участь у програмі. Програма IQ energy підтримується стимулюючим грантом на загальну суму 15 мільйонів євро, наданим Фондом Східноєвропейське партнерство з питань енергоефективності та екології (E5P), до якого найбільший внесок зробив Європейський Союз, а також грантом на надання технічної допомоги для реалізації програми, наданим Фондом E5P та Урядом Швеції в рівних частках.

Розмір компенсації для ОСББ по програмі IQ energy складає 40% від суми кредиту/інвестицій. Компенсація поширюється не тільки на основну категорію, але й на послуги монтажу, а також супутні матеріали, за умови їх придбання в кредит у банку-партнера програми IQ energy. Компенсацію виплачують у євро на банківський рахунок позичальника в банку, у якому було отримано кредит.

На сайті програми IQ energy розташований каталог з більше ніж 7000 енергоефективних товарів і технологій, які можна придбати та впровадити в рамках програми. За запитом представників ОСББ інженерами програми можуть бути розглянуті і відсутні в каталозі енергоефективні рішення в рамках наявних категорій.

 

Представники ОСББ, які хочуть провести модернізацію багатоквартирного житла в рамках програми, можуть звертатися до програми за електронною адресою osbb@iqenergy.org.ua.

 

Програма IQ energy («Ай-Кью енерджі») розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), фінансується Партнерством Е5Р, де Європейський Союз надає найбільший внесок. Грант на надання технічної допомоги для реалізації програми надано Фондом E5P та Урядом Швеції в рівних частках. Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла – 15 мільйонів євро. Метою програми є підвищення енергоефективності українського житлового сектора. Гаряча лінія IQ energy: 0-800-505-717.

Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) – мультидонорський фонд обсягом €180 млн., яким керує ЄБРР, і призначенням якого є сприяння інвестиціям в енергоефективність в Україні та інших країнах Східної Європи. Цей фонд був створений за ініціативою Уряду Швеції під час її головування в Європейському Союзі у 2009 р. Фінансування E5Pдоповнює кредити на енергоефективність, які надаються такими фінансовими організаціями, як Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, KfW, Північна екологічна фінансова корпорація та Група Світового банку. Вкладниками E5P є ЄС та США, а також Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Ірландія, Словаччина та Україна.