• Новини
  • Київське ОСББ отримало більше 20000 євро на утеплення за європейською програмою IQ energy
Київське ОСББ отримало більше 20000 євро на утеплення за європейською програмою IQ energy
Дата публікації:
22 січня 2019 р.

Київське об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) «Авіатор–17» реалізувало утеплення фасаду будинку, розташованого у Святошинському районі української столиці в рамках програми фінансування енергоефективності житла Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) IQ energy. Проект було реалізовано за рахунок кредиту у розмірі майже 1,7 млн. грн., виданого ОТП Банком. За умовами програми, ОСББ отримало компенсацію від європейських донорів у розмірі 40% від суми кредиту. Загальна сума компенсації склала 20643 євро.

«Наразі проект, реалізований з ОСББ «Авіатор-17» — найбільший для програми IQ energy та ОТП Банку в сегменті ОСББ. Компенсацію можна отримати на основне обладнання, супутні товари та вартість монтажних робіт. Деякі роботи, такі як встановлення лічильників тепла, можна робити і під час опалювального сезону. Гроші на компенсації є в наявності, як для фізичних осіб, так і для ОСББ. Не треба чекати жодних додаткових узгоджень, можна вже зараз звертатися в програму», — каже керівник програми IQ energy Оксана Булгакова.  

«Ми зробили утеплення північного, найхолоднішого фасаду будинку. Ще до закінчення всіх робіт наші мешканці відмітили, що в їх квартирах стало тепліше, збільшився комфорт. Проект реалізовувався з контролем з боку інженерів IQ energy, що стало додатковою запорукою його якісного виконання», — відмічає голова ОСББ  «Авіатор–17» Жанна Петрусь.

Нагадаємо, що програма IQ energy вже більше двох років працює в Україні і надає можливість фізичним особам зробити своє житло енергоефективним та отримати компенсацію від європейських донорів. А з квітня 2018 року й українські ОСББ мають можливість взяти участь у програмі. Грантове фінансування в розмірі 15 мільйонів євро надано на цілі програми IQ energy Східноєвропейським фондом енергоефективності та довкілля (E5P), де Європейський Союз надає найбільший внесок. Грант на надання технічної допомоги для реалізації програми надано Фондом E5P та Урядом Швеції в рівних частках.

Розмір компенсації для ОСББ за програмою IQ energy складає 40% від суми кредиту/інвестицій. Компенсація поширюється не тільки на основну категорію, але й на послуги монтажу, а також супутні матеріали, за умови їх придбання в кредит у банку-партнера програми IQ energy. Компенсацію виплачують у євро на банківський рахунок позичальника в банку, у якому було отримано кредит.

На сайті програми IQ energy розташований каталог з  майже 7000 енергоефективних товарів і технологій, які можна придбати та впровадити в рамках програми. За запитом представників ОСББ інженерами програми можуть бути  розглянуті і відсутні в каталозі енергоефективні рішення в рамках наявних категорій.

Представники ОСББ, які хочуть провести модернізацію багатоквартирного житла в рамках програми, можуть звертатися до програми за електронною адресою osbb@iqenergy.org.ua.

 

Програма IQ energy («Ай-Кью енерджі») розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), фінансується Партнерством Е5Р, де Європейський Союз надає найбільший внесок. Грант на надання технічної допомоги для реалізації програми надано Фондом E5P та Урядом Швеції в рівних частках. Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла — 15 мільйонів євро. Метою програми є підвищення енергоефективності українського житлового сектора. Гаряча лінія IQ energy: 0-800-505-717.