• Новини
  • Українське ОСББ отримало більше 5000 євро на утеплення за європейською програмою IQ energy
Українське ОСББ отримало більше 5000 євро на утеплення за європейською програмою IQ energy
Дата публікації:
18 жовтня 2018 р.

В рамках програми фінансування енергоефективності житла Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) IQ energy в Україні реалізовано перший проект з термомодернізації ОСББ.  

Київське об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Котельникова-31» - це перший будинок в Україні, в якому співвласники вирішили скористатись програмою IQ energy. В рамках проекту замінено 66 старих вікон та дверей в зонах загального користування в кредит на нові енергозберігаючі. Будинок розташований у Святошинському районі української столиці. За умовами програми, ОСББ отримало компенсацію у розмірі 40% від суми кредиту від європейських донорів. Загальна сума компенсації склала 5686 євро.

Нагадаємо, що програма IQ energy вже більше двох років працює в Україні і надає можливість фізичним особам зробити своє житло енергоефективним та отримати компенсацію від європейських донорів. А з квітня 2018 року й українські ОСББ мають можливість взяти участь у програмі. Грантове фінансування в розмірі 15 мільйонів євро надано на цілі програми IQ energy Східноєвропейським фондом енергоефективності та довкілля (E5P), де Європейський Союз надає найбільший внесок, за підтримки Швеції.

«При роботі з ОСББ технічні спеціалісти IQ energy перевіряють пропозицію з термомодернізації будинку ще на етапі оформлення проектної документації. Тобто здійснюється попередня технічна верифікація, і це додаткова послуга від команди IQ energy. Після завершення проекту наші інженери також перевіряли кожен склопакети, кожні двері, які була встановлена  по програмі», — каже керівник програми IQ energy Оксана Булгакова.  

Кредитний продукт для ОСББ, спрямований на фінансування широкого спектру енергоефективних заходів, розроблений одним із партнерів програми IQ energy – ОТП Банком.

Розмір компенсації для ОСББ по програмі IQ energy складає 40% від суми кредиту/інвестицій. Компенсація поширюється не тільки на основну категорію, але й на послуги монтажу, а також супутні матеріали, за умови їх придбання в кредит у банку-партнера програми IQ energy. Компенсацію виплачують у євро на банківський рахунок позичальника в банку, у якому було отримано кредит.

На сайті програми IQ energy розташований каталог з  майже 7000 енергоефективних товарів і технологій, які можна придбати та впровадити в рамках програми. За запитом представників ОСББ інженерами програми можуть бути  розглянуті і відсутні в каталозі енергоефективні рішення в рамках наявних категорій.

Представники ОСББ, які хочуть провести модернізацію багатоквартирного житла в рамках програми, можуть звертатися до програми за електронною адресою osbb@iqenergy.org.ua.

Програма IQ energy («Ай-Кью енерджі») розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), фінансується Партнерством Е5Р, де Європейський Союз надає найбільший внесок, за підтримки Швеції. Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла — 15 мільйонів євро. Метою програми є підвищення енергоефективності українського житлового сектора. Гаряча лінія IQ energy: 0-800-505-717.