• Новини
  • IQ energy. Як економити на комунальних платежах наступної зими
IQ energy. Як економити на комунальних платежах наступної зими
Дата публікації:
8 серпня 2016 р.

Найближчим часом навряд чи варто очікувати зниження тарифів на тепло. Щоб економити на комунальних платежах і при цьому не мерзнути наступної зими, необхідно скоротити втрати тепла, встановити лічильники (щоби платити тільки за те, що використали), а також налагодити ефективну передачу тепла. Основні тепловтрати в будинках відбуваються через вікна та стіни. Вікна бажано поставити енергоефективні, двокамерні, а радіатори замінити на сучасніші, з максимальною тепловіддачею. Список енергоефективних вікон тут. Такі ремонтні роботи доволі дорогі для населення, тому й виникають різноманітні ініціативи з їх підтримки та заохочення. Програма IQ energy розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), фінансується Партнерством Е5Р за підтримки Європейського Союзу. Мета програми – підвищити енергоефективність житлового сектору України. Програма вже функціонує в понад 20 країнах, тому має добре відпрацьований механізм як фінансової, так й інформаційної підтримки у сфері енергоефективних технологій. Отримати компенсацію за програмою IQ energy просто:

1) учасник за допомогою кредиту від Укрсиббанку, ОТП банку чи Мегабанку фінансує придбання та встановлення обладнання із сертифікованого списку енергоефективних товарів www.iqenergy.org.ua/technologies. Рішення щодо кредиту банки-партнери, зазвичай, приймають швидко, в середньому до 10 хвилин. Довідка про доходи та перший внесок не потрібні. Вартість кредиту для населення залежить від строку кредиту та типу кредитного продукту, проте розмір номінальної відсоткової ставки на рік за кредитом IQ energy сьогодні один з найнижчих на ринку та становить 19,99 % річних у національній валюті. «Коли ми розробляли механіку програми, то намагалися зробити її максимально зручною для клієнта, – коментує Оксана Булгакова, керівник програми IQ energy в Україні. – Ми розуміємо, що у громадян України, особливо в тих, хто працює за наймом, украй мало часу на походи до банку, отримання довідки про доходи, оплату першого внеску та ін. Клієнти хочуть вирішити свою ремонтно-будівельну задачу якомога швидше та дешевше. Програма IQ energy допоможе профінансувати придбання та встановлення енергоефективного обладнання та компенсувати частину коштів. Наприклад. У мережі торговельних центрів «Епіцентр К» енергоефективний товар можна придбати в кредит без довідки про доходи та першого внеску протягом не більш ніж 2 годин завдяки тому, що кредитні експерти банків-партнерів працюють безпосередньо в торговельних центрах. Крім цього, в національній мережі «Епіцентр К» представлений найширший асортимент енергоощадних товарів усіх учасників ринку, тому тут ви зможете оформити кредит і на опалювальну техніку та термоізоляційні матеріали, і на віконні конструкції»;

2) для отримання компенсації за кредитом потрібно подати заявку через сайт www.iqenergy.org.ua. Розмір компенсації залежить від суми кредиту, кількості енергоефективних робіт і може становити до 3000 євро.