• Новини
  • За місяць українці придбали енергоефективного обладнання в кредит на 43,6 млн. грн. за програмою IQ energy
За місяць українці придбали енергоефективного обладнання в кредит на 43,6 млн. грн. за програмою IQ energy
Дата публікації:
15 серпня 2017 р.

Темпи видачі пільгових кредитів за програмою енергоефективності від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) IQ energy істотно прискорилися: за період з 11 липня по 11 серпня 2017 року в рамках програми видано пільгових кредитів на суму понад 43 млн. грн. Найактивніше за європейською програмою утеплюють свої квартири і приватні будинки мешканці Києва, а також Київської, Чернігівської, Запорізької та Рівненської областей. Всього ж за програмою, що стартувала навесні 2016 року, видано кредитів на суму понад 100 млн. грн., понад 4000 сімей утеплили свої будинки.

Керівник IQ energy Оксана Булгакова пояснює: «Після того, як ЄБРР збільшив розмір компенсації за програмою IQ energy більш ніж удвічі до 35%, програма показує значне зростання в обсязі кредитування. Найбільшим попитом, близько 50% від загального обсягу, користується встановлення нових енергоефективних вікон в кредит, адже віконщики добре вміють працювати з кредитними фінансовими продуктами. Разом з тим, все більшої популярності набирають проекти по заміні систем опалення, утепленню стін і дахів, а також встановленню джерел альтернативної енергії, таких як сонячні колектори та теплові насоси».

Список матеріалів і обладнання, на придбання яких можна отримати європейський грант IQ energy, постійно розширюється. Сьогодні для українців є доступними вже понад 4000 рішень, що дозволяють істотно економити на опаленні. Компенсацію можна отримати при утепленні житла (стін, покрівлі або підлоги) і/або встановленні:

  • енергозберігаючих вікон;
  • сучасних типів газових і твердопаливних котлів;
  • лічильників тепла;
  • сучасних радіаторів для систем опалення;
  • сонячних колекторів;
  • рекуператорів тепла та теплових насосів.

Розмір компенсації становить 35% від суми кредиту/інвестиції — до 3000 євро на одну фізичну особу (одноразово або за сумою декількох кредитів) за умови придбання обладнання в кредит через банки-партнери програми — Райффайзен Банк Аваль, УкрСиббанк і ОТП Банк.

Компенсацію можна отримати не тільки на основне обладнання, але і на супутні товари, а також вартість монтажних робіт, якщо вони були придбані в кредит від банків-партнерів програми, разом з основним обладнанням.

Банки-партнери програми, Райффайзен Банк Аваль, УкрСиббанк і ОТП Банк пропонують різні типи кредитів, від безпроцентної розстрочки на 3 місяці на заміну вікон до кредитів на суму понад 150 тис. грн. на комплексну модернізацію житла. Особливо зручно розплачуватися кредитною карткою від банку-партнера програми. Її можна один раз оформити в банку, після чого розраховуватися в торгових мережах або в Інтернет-магазинах, і кожного разу отримувати компенсацію при покупці енергоефективних товарів для утеплення житла за рахунок кредитного ліміту.

Програма IQ energy («Ай-Кью енерджі») розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), фінансується Партнерством Е5Р за підтримки Європейського Союзу, Шведського Агентства з Міжнародного Співробітництва та Розвитку (Sida) та Федерального міністерства фінансів Австрії. Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла – 15 мільйонів євро. Метою програми є підвищення енергоефективності українського житлового сектора. Гаряча лінія IQ energy: 0-800-50-57-17,  www.iqenergy.org.ua.