• Новини
  • ЄБРР та E5P допомогли 43 000 домогосподарствам в Україні стати більш енергоефективними
ЄБРР та E5P допомогли 43 000 домогосподарствам в Україні стати більш енергоефективними
Дата публікації:
15 жовтня 2020 р.

Більше 43 000 українських домогосподарств взяли позики в місцевих комерційних банках, які беруть участь у організованій ЄБРР програмі щодо інвестування в «зелені» технології для своїх будинків, і вже отримали компенсації. Загальний кредитний портфель енергоефективної модернізації житлового сектора України в рамках UREEFF/ IQ energy становить понад 1,5 мільярда гривень (48 мільйонів євро).

Програма працювала в Україні з квітня 2016 року по вересень 2020 року.

Кредити були надані в рамках Програми фінансування енергоефективності житлових будинків в Україні (IQ energy), призначеної для сприяння інвестиціям в енергоефективність. Програма була організована ЄБРР і підтримувалася грантом у розмірі 15 млн євро від Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P)*, в яке Європейський Союз зробив найбільший внесок, а Україна також є одним із донорів. Фінансування технічної допомоги надавалося Швецією та Е5Р.

Програма UREEFF/IQ energy була спрямована на житловий сектор України, на який припадає більше третини енергоспоживання країни.

IQ energy слідувала моделі Механізму фінансування зеленої економіки (GEFF) від ЄБРР, який діє через мережу з більш ніж 145 місцевих фінансових установ в 27 країнах, які отримують фінансування від ЄБРР на суму понад 4 мільярди євро для 190 000 клієнтів. Ці проекти привели до щорічного скорочення викидів CO2 майже на 8,6 мільйона тон

ЄБРР - найбільший міжнародний фінансовий інвестор в Україні. На сьогоднішній день Банк взяв на себе сукупні зобов'язання в розмірі майже 15 мільярдів євро за 466 проектами в країні.

* Східноєвропейське партнерство в галузі енергоефективності та навколишнього середовища (E5P) - це мультидонорський фонд на 200 мільйонів євро, керований ЄБРР і призначений для заохочення інвестицій в енергоефективність в Україні та інших країнах Східної Європи. Фонд був створений з ініціативи уряду Швеції під час його головування в Європейському союзі (ЄС) в 2009 році. E5P доповнює кредити на енергоефективність, що надаються фінансовими установами, включаючи Європейський банк реконструкції і розвитку, Європейський інвестиційний банк, KfW, Північна екологічна фінансова корпорація і Група Світового банку. Учасниками E5P є ЄС і США, а також Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Словацька Республіка, Швеція, Швейцарія та Україна.