Як подавати заявки на отримання грантів у рамках програми IQ energy

Подання заявок на отримання грантів у рамках програми IQ energy для готових енергоефективних проектів – доволі проста процедура, що не потребує надто багато часу чи зусиль – усе відбувається в режимі онлайн і для цього потрібно зробити три кроки.

До початку роботи

Ви вибираєте потрібне обладнання та матеріали через «Каталог технологій», розміщений на веб-сайті програми IQ energy за адресою: http://www.iqenergy.org.ua/technologies і завантажуєте/роздруковуєте «Сертифікат відповідності». Цей сертифікат матиме унікальний серійний номер, який вам знадобиться пізніше. Ви можете завантажити/роздрукувати «Сертифікат відповідності» після того, як вже здійснили закупівлю, оскільки обладнання/матеріали, котрі варто придбати, можна знайти в «Каталозі технологій».  

Вам потрібно буде здійснити закупівлю обладнання/матеріалів із залученням роздрібного кредиту від одного з банків, які беруть участь у програмі IQ energy. Назви банків-учасників можна знайти на веб-сайті. Після того як ви отримали кредит від  банку та придбали високоефективне обладнання/матеріали, ви вже готові до кроку 1 – реєстрації для отримання грантів (Для реєстрації вам не потрібно завершити монтаж обладнання/матеріалів.).

Крок 1. Реєстрація для отримання грантів

 Перед тим як зареєструватися, переконайтеся, що у вас є при собі:

  • ваш індивідуальний ідентифікаційний номер фізичної особи – платника податків та інших обов'язкових платежів 
  • ваш кредитний договір 

Вам потрібно в режимі онлайн зареєструвати заявку в нашій системі подачі заявок на грант за адресою www.iqenergy.org.ua. Для цього необхідно буде надати нам інформацію про себе (прізвище та ім’я, дата народження, індивідуальний ідентифікаційний номер фізичної особи – платника податків), а також контактну інформацію (наприклад, адресу електронної пошти та номер мобільного телефону) і щодо вашого кредиту за програмою IQ energy (назва банку, що видав кредит, дату підписання кредитної угоди, суму кредиту, а також номер кредитної угоди, присвоєний банком). 

Переконайтеся, будь ласка, що ви уважно прочитали наші «Правила та умови» отримання кредитів і грантів у рамках програми IQ energy перед тим, як подавати заявку на реєстрацію, оскільки вас попросять їх підтвердити. Імовірно, вам варто також переглянути наш розділ «Загальні запитання», аби дізнатися більше про можливості отримання грантів. 

Використовуйте, будь ласка, своє справжнє ім’я та іншу інформацію, тому що ми будемо перевіряти її з нашими банками-партнерами з метою верифікації того, що ви позичаєте кошти в рамках програми IQ energy. Для цього може знадобитися декілька днів. Ми поінформуємо вас електронною поштою про те, чи реєстрація пройшла успішно.

Пам’ятайте, що якщо ви бажаєте отримати грант у рамках програми IQ energy, вам потрібно подати відповідну заявку протягом чотирьох місяців після дати підписання кредитної угоди. Закликаємо вас не зволікати з реєстрацією в нашій системі та не чекати до останнього, позаяк ви не зможете подати заявку на отримання гранту без попередньої реєстрації в нашій системі. На етапі реєстрації нам не потрібно буде жодної інформації про ваш проект, тільки дані про вас і ваш кредит. Отже, ви можете подавати заявку на реєстрацію навіть тоді, коли проект ще у процесі реалізації. 

Крок 2. Подання форми заявки на отримання гранту

Після успішного завершення реєстрації ми надішлемо вам електронного листа з детальними інструкціями щодо того, як надавати нам інформацію про свій енергоефективний проект. Загалом, вам потрібно буде заповнити в режимі онлайн форму заявки на отримання гранту та завантажити допоміжні файли, наприклад, скановані версії рахунка-фактури та фотографії проекту.  

Цього електронного листа вам буде надіслано на адресу, зазначену під час реєстрації в рамках кроку 1. Будь ласка, не  пересилайте цього листа нікому більше – щоб убезпечити інформацію, тільки ви особисто як отримувач листа матимете доступ у режимі онлайн до форми заявки на отримання гранту. Ми ставимося до персональної інформації, наданої заявниками в рамках програми IQ energy, з винятковою уважністю.

Наша форма в режимі онлайн розроблена так, щоби перевірити достовірність інформації, яку ви надаєте. Отже, будь ласка, не бійтеся припуститися помилки – наша онлайн-програма надаватиме вам інструкції упродовж усього процесу. Вам не потрібно буде робити жодних розрахунків гранту – наша програма зробить це замість вас. Усе, що вам потрібно зробити, – це надати нам вичерпну та достовірну інформацію про свої житловий об’єкт і проект.

Також ознайомтеся, будь ласка, з нашими «Інструкціями щодо документування проектів» у рамках програми IQ energy, щоб дізнатися більше про те, які саме дані ми будемо запитувати стосовно кожного типу проекту – для деяких категорій обладнання ми попросимо надати фотографії перед тим, як розпочнеться проект, отже, важливо, щоб ви зробили такі фотографії та зберегли їх до початку будь-якої реконструкції. Очевидно, що ви зможете надати форму заявки на отримання гранту тільки після успішного завершення проекту.

Після надання нам усіх документів нашим експертам потрібно буде їх перевірити (або на місці, або камеральним способом (в офісі)) та зробити розрахунок суми гранту, на який ви маєте право. У цей час наші експерти зв’яжуться з вами електронною поштою та телефоном, якщо вашу заявку відібрано для верифікації на місці – щоб узгодити дату та час відвідання вашої оселі.  

Ми повідомимо вам електронною поштою про своє рішення щодо надання гранту у відповідь на вашу заявку. В разі її схвалення ви зможете отримати свій грант у банку, в якому ви є позичальником у рамках Програми IQ energy.

Крок 3. Отримання гранту

Після ухвалення гранту він буде виплачений через комерційний банк, який надав вам кредит у рамках програми IQ energy.

Гранти виплачуються тільки щомісячно, отже, навіть якщо вашу заявку було ухвалено, вам потрібно буде почекати наступного циклу виплати гранту для отримання своєї суми гранту. Різні банки мають різні методи надання грантових коштів, отже, будь ласка, зв’яжіться зі своїм банком, аби дізнатися, коли та як ви зможете отримати свою винагороду за успішне упровадження енергоефективного проекту.

Реєструйтеся на отримання гранту просто зараз! https://www.iqenergy24.com/ureeff/ric