Гранти IQ energy

Позичальники за програмою IQ energy мають право отримати гранти IQ energy як винагороду за успішну реалізацію енергоефективних проектів, які відповідають правилам гранту. Позичальник сам обирає, як використати кошти гранту, можливо, на погашення кредиту за програмою IQ energy.

Сума гранту розраховується на основі вартості інвестицій в енергоефективний проект, який підтримується кредитом, для придбання матеріалів і обладнання з нашого «Каталогу технологій» www.iqenergy.org.ua/technologies. Вартість інвестицій враховує придбання матеріалів і обладнання, а також їх монтаж. 

Суму кредиту в гривні ми конвертуємо в еквівалент у євро з метою розрахунку гранту, використовуючи офіційний обмінний курс НБУ на дату кредитної угоди, укладеної між позичальником і комерційним банком-учасником програми. 

Застосовуватимуться один вид грантових ставок:

 • 35 % – надається позичальникам, які реалізували проект незалежно від кількості категорії матеріалів чи обладнання з нашого «Каталогу технологій».

Існує чіткий стимул для позичальників упроваджувати комплексні енергоощадні й енергоефективні рішення та не обмежувати проекти тільки заходами з однієї категорії інвестицій.

Для того щоб мати право на отримання гранту від IQ energy, позичальник повинен відповідати всім нижченаведеним критеріям:

 • позичальник має доступ до житлового об’єкта  (квартири чи приватного будинку) в Україні, де буде реалізований енергоефективний проект. Це може бути або готовий житловий об’єкт, або той, що будується;
 • позичальник отримує кредит від комерційного банку-учасника програми IQ energy;
 • позичальник обирає з нашого «Каталогу технологій» матеріали й обладнання для проекту, генерує «Сертифікат прийнятності», закуповує матеріали та обладнання і встановлює їх на об’єкті; 
 • позичальник документує проект і його завершення шляхом фотографування до та після інсталяції та збирання допоміжних документів – рахунків-фактур, актів приймання тощо;
 • позичальник реєструється в системі управління грантами програми IQ energy шляхом доступу через веб-інтерфейс https://www.iqenergy24.com/ureeff/ric і подає заявку в режимі онлайн на отримання гранту за програмою IQ energy з поданням електронних копій зібраних допоміжних документів.Ця процедура має бути здійснена протягом чотирьох місяців з дати підписання кредитної угоди; 
 • позичальник продовжує кредитні відносини з банком, щонайменше, до дати подання заявки на отримання гранту.

Є умови, щоне дають позичальнику права отримати грант у рамках програми IQ:

 • якщо позичальник вже подавав заявку на отримання фінансової підтримки чи отримував таку фінансову підтримку для того ж самого проекту за якоюсь іншою програмою фінансування, зокрема й за Державною програмою енергоефективності;
 • якщо позичальник упроваджував проект у такий спосіб, який не відповідає будівельним нормам і правилам;
 • якщо позичальник упроваджував проект з використанням матеріалів і технологій, не внесених до «Каталогу технологій»;
 • якщо позичальник невчасно подає заявку на отримання гранту та звертається до програми IQ energy після завершення чотиримісячного терміну від дати кредитної угоди; 
 • якщо позичальник, котрого було відібрано для верифікації на місці, не надав доступу до приміщення команді з верифікації програми IQ energy.

Максимальна сума всіх грантів від усіх кредитів, на які має право фізична особа за програмою IQ energy, дорівнює 3000 євро.

Сума гранту розраховується командою програми IQ energy на основі інформації, наданої позичальником. Усі заявки на отримання гранту підлягають верифікації щодо здійснених інвестицій. Під час верифікації буде підтверджено використання обладнання та матеріалів з «Каталогу технологій», здійснення інвестицій, надання рахунків-фактур на обладнання/матеріали, а також рахунків-фактур і документів, які підтверджують монтаж обладнання та матеріалів. 10 % заявок, відібраних випадковим чином, підлягають верифікації на місці, а решта 90 % будуть перевірені в камеральний спосіб. Якщо ваш об’єкт було відібрано для перевірки на місці, то команда IQ energy зв’яжеться з вами для визначення дати та часу відвідання. Не забудьте, будь ласка, зробити фотографії «до встановлення» матеріалів і обладнання у своїх приміщеннях.

Рішення команди IQ energy щодо верифікації та розрахунок гранту є остаточними. Заявники мають право порушувати питання щодо процедури подання й розгляду заявки на отримання гранту, звернувшись до офісу програми IQ energy. Гранти виплачуються комерційними банками, в яких позичальник отримав кредит. Гранти виплачуються в євроГранти зараховуються на поточний або депозитний рахунок позичальника, відкритий у банку, що видав кредит. Виплата грантів здійснюється один раз на місяць. 

Гранти в рамках програми IQ energy не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб згідно з нещодавніми змінами до Податкового кодексу України (статті 165.1.57 та 165.1.58).