• News
  • Київське ОСББ вже вдруге взяло участь у програмі ЄБРР IQ energy
Київське ОСББ вже вдруге взяло участь у програмі ЄБРР IQ energy
Date published:
February 19, 2019

В рамках програми фінансування енергоефективності житла Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) IQ energy в Україні стартував черговий проект з модернізації системи опалення багатоквартирного будинку з ОСББ. Будинок розташований у Святошинському районі української столиці.

У Київському об'єднанні співвласників багатоквартирного будинку «Котельникова-31» стартував другий проект у рамках програми IQ energy. В будинку будуть встановлені квартирні системи обліку тепла – електронні розподілювачі витрат тепла Apator Metra E-ITN 30 з радіопередавачем. Загальна вартість модернізації – майже  0,5 млн грн. За умови виконання правил програми 40% від цієї суми буде компенсовано європейськими донорами.

«Цінність проектів зі встановлення квартирних систем обліку полягає у тому, що мешканці, які на власні очі бачать енерговитрати по своєму помешканню, дуже швидко вчаться економити. Запрошуємо й інші ОСББ долучитися до програми та звертаємо увагу їх керівників: не варто очікувати на початок наступного опалювального сезону. Розпочинати проекти з компенсацією варто вже зараз, оскільки вони потребують технічного аналізу,  підготовки документації тощо», – підкреслює керівник програми IQ energy Оксана Булгакова.

Нагадаємо, що «Котельникова-31» – ОСББ, яке першим в Україні у вересні 2018 року взяло участь у програмі IQ energy.  В рамках проекту було замінено 66 старих вікон та дверей в зонах загального користування в кредит на нові енергозберігаючі. А вже у жовтні 2018 це ОСББ отримало компенсацію у розмірі 5686 євро від європейських донорів.

Програма IQ energy вже більше двох років працює в Україні і надає можливість фізичним особам зробити своє житло енергоефективним та отримати компенсацію від європейських донорів. А з квітня 2018 року й українські ОСББ мають можливість взяти участь у програмі. Програма IQ energy підтримується стимулюючим грантом на загальну суму 15 мільйонів євро, наданим Фондом Східноєвропейське партнерство з питань енергоефективності та екології (E5P), до якого найбільший внесок зробив Європейський Союз, а також грантом на надання технічної допомоги для реалізації програми, наданим Фондом E5P та Урядом Швеції в рівних частках.

Розмір компенсації для ОСББ по програмі IQ energy складає 40% від суми кредиту/інвестицій. Компенсація поширюється не тільки на основну категорію, але й на послуги монтажу, а також супутні матеріали, за умови їх придбання в кредит у банку-партнера програми IQ energy. Компенсацію виплачують у євро на банківський рахунок позичальника в банку, у якому було отримано кредит.

Кредитний продукт для ОСББ, спрямований на фінансування широкого спектру енергоефективних заходів, був розроблений одним із партнерів програми IQ energy – ОТП Банком.

На сайті програми IQ energy розташований каталог з більше ніж 7000 енергоефективних товарів і технологій, які можна придбати та впровадити в рамках програми. За запитом представників ОСББ інженерами програми можуть бути розглянуті і відсутні в каталозі енергоефективні рішення в рамках наявних категорій.

 

Представники ОСББ, які хочуть провести модернізацію багатоквартирного житла в рамках програми, можуть звертатися до програми за електронною адресою osbb@iqenergy.org.ua.

 

Програма IQ energy («Ай-Кью енерджі») розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), фінансується Партнерством Е5Р, де Європейський Союз надає найбільший внесок. Грант на надання технічної допомоги для реалізації програми надано Фондом E5P та Урядом Швеції в рівних частках. Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла – 15 мільйонів євро. Метою програми є підвищення енергоефективності українського житлового сектора. Гаряча лінія IQ energy: 0-800-505-717.

Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) – мультидонорський фонд обсягом €180 млн., яким керує ЄБРР, і призначенням якого є сприяння інвестиціям в енергоефективність в Україні та інших країнах Східної Європи. Цей фонд був створений за ініціативою Уряду Швеції під час її головування в Європейському Союзі у 2009 р. Фінансування E5Pдоповнює кредити на енергоефективність, які надаються такими фінансовими організаціями, як Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, KfW, Північна екологічна фінансова корпорація та Група Світового банку. Вкладниками E5P є ЄС та США, а також Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Ірландія, Словаччина та Україна.